טיפים לזכיינות מוצלחת

זכיינות היא שיטה שלה יתרונות רבים. אך לא מזיק אף פעם לקבל מספר טיפים שיכולים לתרום להשגת זיכיון בתנאים טובים יותר. זכיינות המספקת את שני הצדדים יכולה להוביל להצלחה גדולה של המזכה ושל הזכיין ולפתח את עסקיהם של שניהם.
 
 • חשוב להעריך את עלות ההקמה ע"י כך שמביאים חוות דעת מקצועית. כך רואים האם העלויות שעליהן מצהירה הרשת המזכה הן אכן נכונות, או מוגזמות מידי.
 • בחירת רשת מזכה מוכרת, הוא דבר שיכול לסייע לזכיין גם בכך שמרכזים מסחריים מאוד מעוניינים בכניסתן של רשתות אלו לשטחי המסחר שלהם. לזכיין יש סיכוי לצבור תאוצה מהירה ביותר אם הוא ממוקם בצורה מצוינת.
 • זכיינות חייבת להיות הוגנת לשני הצדדים, אחרת שיתוף הפעולה ילקה בחסר ולא יקדם אף אחד מהצדדים. לכן, בהתאם לחובותיכם כזכיינים, עליכם לבדוק את רמת הליווי שמתכוונת הרשת לספק לכם. ליווי של הרשת המזכה הוא דבר חשוב גם אם מדובר ברשת מוכרת, שמיד עם פתיחת דלתות הסניף החדש פוקדים אותו לקוחות רבים.
 • עליכם לבדוק האם כדאי לכם לבחור זכיינות כוללת, שבה תהיו מחויבים לפורמט העסקי המלא של הרשת, או לבקש זיכיון מצומצם, שבו תוכלו למכור את מוצרי החברה אך לא תהיו כפופים לשיטות הניהול שלה ולחוקיה הקבועים והנוקשים לעתים.
 • נסו לבדוק כיצד החברה המזכה עובדת עם ספקים שונים, וראו האם היא באמת מנסה לדאוג לעלויות נמוכות עבור הזכיינים שלה.
 • חוזה זכיינות עם רשת שמתחייבת ללא מעט דברים, כמו תמיכה רחבה למשל, הוא דבר יפה, אך חובתכם לבדוק כמה אנשים ומאלו תחומים, יעמדו לרשותכם בעת שאתם זקוקים לסיוע כלשהו, בין אם בתחילת הדרך, ובין אם בשלב מסוים כשאתם כבר זכיינים ותיקים.
 • באופן אישי, זכיינות לא ממש מתאימה לכל אחד. לכן בדקו עם עצמכם האם אתם יכולים לעבוד כשאתם לא חופשיים לגמרי מבחינה עסקית.
 • חשוב להכיר את האזור שבו אתם עתידים לעבוד או להתמקם, כדי לראות האם יש פוטנציאל רציני לרווח גם בטווח הקצר וכמובן שגם בטווח הארוך.
 • הכרת אזור הזיכיון הוא חשוב גם מבחינת הכרת האוכלוסייה וגם מבחינת האפקט שיכול להשפיע עליכם בצורה שלילית מכיוונם של מתחרים שונים.
 • אחד הדברים החשובים בבדיקת זיכיון שחברות שונות מציעות, הוא העניין של אורך חיי המותג. כבר קרו מקרים שמותגים (ישראלים וכאלו שהגיעו מחו"ל) לא תפסו את הציבור הישראלי והתנדפו להם די מהר.
 • ישנם אנשי מקצוע המציעים ליווי מקצועי וטיפים לזכיינות שבעזרתם ניתן לבחון כל הצעת זכיינות שהיא ולדעת לעומק האם היא כדאית, ואם כן, עד כמה.
 • היעזרו בעו"ד מקצועי בעת עריכת החוזה, בכדי שהרשת המזכה לא תקפח אתכם או תכניס סעיפים שיכולים להקשות עליכם מאוד.
 • בדקו את כל אפשרויות המימון השונות, ולא חסר כאלו, בטרם תנסו לגייס את המימון לרכישת הזיכיון ו/או להפעלתו.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים