ניהול נכון של עסק זכיינות

לימוד העקרונות של הגוף המזכה

ניהול עסק זכיינות אמור להיות פשוט עבור מי שהתמקד בנושא בטרם חתם על החוזה המחייב. החוזה, בסופו של דבר, רק מציג את צורת הזיכיון ואת תנאיו, כך שמי שבחר בזיכיון מלא או מצומצם, יודע את חובותיו וזכויותיו, אך תמיד חשוב לשים לב לחובותיה של הרשת המזכה כלפיכם. דבר זה יכול לסייע לכם לנהל את העסק בצורה חלקה וטובה יותר. חוזה זכיינות מלא מחייב את המזכה להעניק לזכיין ליווי חשוב ביותר בניהול הסניף שלו, כך שהזכיין "מתגלח על זקנו" של המזכה, פשוט כך.
 
ככל שהזכיין יהיה ערני לכל מה שמגיע לו, כמו הדרכות עובדים, רישוי עסקים בישראל הקניית דרכי הניהול, והכרת שיטות השיווק של הרשת, כך הוא יוכל לפעול בהתאם להן בצורה מושלמת וליהנות מידע רב בתפעול הסניף ובשירות לקוחות המגיעים אליו ומבצעים רכישות (מבלי שעסקאות תתפספסנה במקרים מסוימים). הזכיין חייב ליהנות מניסיונה של הרשת, בכדי לספח אליו (בין אם הדבר מחייב אותו בחוזה, ובין אם לא), את כל הדברים שעובדים כשורה ברשת ומביאים את ההכנסות המתבקשות. חשוב לדעת כי כשמקימים עסק יש לבטח אותו, ביטוח עסק הוא נושא שחייבים לבדוק לעומק.
 

להכיר את יחסי הגומלין עם המזכה

כל חברה מזכה מציגה כללים שונים עבור זכייניה, לכן חשוב מאוד להכיר את יחסי הגומלין עוד בטרם חותמים על חוזה זכיינות עם חברה מסוימת, ולא משנה עד כמה היא מוכרת או מצליחה. חוזה זכיינות יכול להיות לעתים מאוד מגביל מבחינת הזכיין. כך שבמיוחד אם מדובר בשיטה של זכיינות מלאה, חשוב לבדוק האם כזכיין אתם יכולים להיעזר בספקים שונים או בבעלי מקצוע, המספקים שירותים על בסיס קבוע, שאינם האנשים הקבועים שבהם נעזרת הרשת.
 
זכיינות יוצרת התחייבויות עבור שני הצדדים, לכן בדיקת חופש הפעולה שניתן להשיג אל מול החברה המזכה, יכול לעתים לחסוך בהוצאות תפעול שונות. חשוב לא פחות הוא העניין של ההכפפה לרשת המזכה, וההפנמה שאי עמידה בביקורות או בבדיקות שונות של הרשת, יכולה להוביל לביטול הזיכיון או לאי חידושו בעתיד. ניהול בהתאם לכללי הרשת ימנע מכם את עוגמת הנפש הזו.
 

להיות מקושר אך להמשיך לחשוב כעצמאי

אופי אי אפשר לשנות, ולכן אנשי עסקים שאוהבים להרגיש חופשי בכל מה שהם עושים, לא ממש יתלהבו מהנושא של זכיינות. אך גם אדם עצמאי שמוצא בזיכיון שמוצע לו לא מעט יתרונות, יכול להיות הרבה יותר חכם והרבה פחות אמוציונאלי, ובכך לבצע מהלכים חיוביים מבחינתו. אחת האפשרויות שלו היא לרכוש זיכיון מצומצם ואז לא להיות כבול לצורת ניהול מוכתבת ולא גמישה, או שהוא יכול גם לרכוש זיכיון מלא מחברה שיש בה מי שמקשיב לרעיונות המגיעים מזכייני הרשת.
 
כך או כך, תמיד יש לעסוק בניהול הסניף בצורה הבסיסית ביותר שיש, האומרת כי זהו העסק שלך ועליך לעבוד בחריצות בכדי להתפרנס ממנו. כל אפשרות למניעת חיכוך מיותר עם החברה המזכה, רק תאפשר לכם לעסוק בניהול הסניף נטו, ובכך לקצור את הפירות שמגיעים לכם.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים