קרן הון סיכון לעסקים

כל המידע על קרן הון סיכון לעסקים

 

אם יש לכם מיזם ואתם מחפשים מקור השקעה, הרי כיום תוכלו למצוא מגוון קרנות הון סיכון אשר יתמכו במיזם שלכם מבחינה כלכלית. לפני שנכנס קצת לעומק, נסביר כי קרן הון סיכון הינה קרן השקעות של אנשים בעלי ממון או גופים  אשר תומכים כלכלית במיזמים שונים לרוב בתחום ההייטק.

 

  קרן הון סיכון – מהיכן מגיע הכסף

אם יש לכם מיזם ואתם זקוקים לגיוס כסף, הרי אחת השאלות היא מהיכן מגיע הכסף של אותה קרן הון סיכון. כפי שנאמר בתחילה, מדובר בכספים של משקיעים פרטיים אך גם של גופים שונים כגון בנקים או שוק ההון. אותה קרן מנוהלת על ידי מועצת מנהלים אשר נקבעה על ידי המשקיעים שהשקיעו את כספם.

  האם הקרן מתערבת  במדיניות העסקית

כאשר אתם מחליטים על הקמת עסק, אתם מגייסים כסף מטעם קרן הון סיכון  ומתחילים לנהל תוכנית עסקית. מה קורה כאשר אתם מחליטים על מיזם ואתם פונים לקבלת מימון מגופים שונים ? האם גם אז אתם יכולים לקבל החלטה בלעדית או שמא אנשי הקרן יכולים להתערב?

בתשובה לשאלה, אנשי הקרן מגיעים ממגוון רחב של תחומים ומגלים בקיאות בנושאי טכנולוגיה ופיתוח מה שמאפשר להם לקבוע יעדים שונים  עבור המיזם. לפי הנוהל המקובל, אנשי הקרן מקבלים חלק ממניות של המיזם זאת בתמורה להשקעה שלהם.

  האם יש לדווח לקרן על התנהלות החברה?

היות ומדובר בקרן אשר נועדה להשקיע כספים הרי אותם יזמים צריכים לפעול בשקיפות ולדווח לאנשי הקרן על הפעילות שלהם זאת על מנת שאנשי הקרן ידעו כי הכספים שלהם לא מושקעים לחינם. אנשי קרן הון סיכון  משקיעים לא מעט כסף ולכן חשוב מאד לשתף אותם בכל הנעשה זאת כדי שהם יוכלו לראות את התמונה הכללית.

  כמה זמן פועלת קרן הון סיכון

אם יש לכם מיזם ועומדת מאחוריכם קרן, הרי השאלה המתבקשת היא כמה זמן הקרן פועלת. ברוב המקרים, אותן קרנות מתקיימות בתקופה של חמש עד עשר שנים כאשר בסיום התקופה הקרן מחזירה את ההשקעה כולל רווחים. את אותה השקעה ניתן לממש באמצעות מכירה של מניות לחברה. מכאן, יש חשיבות רבה לעבוד קשה על מנת לנצל את המימון של אנשי הקרן.

למה לקחת סיכון

לשאלה מדוע קרנות  סיכון משקיעה כספים במיזמים שונים, התשובה היא לא מדובר רק בסיכון. אותן קרנות מחשבות את סיכויי ההצלחה של המיזם.

 

 האם כולם צריכים לגלות עניין בקרנות

 

התפתחות עולם האינטרנט פתחה את השער למגוון חברות סטארט אפ אשר לא ממש היו זוכות לחשיפה הראויה בשנים הקודמות. האינטרנט פתח את השער לחברות רבות אשר עיקרן פיתוח מיזמים שונים ואותן חברות חיפשו משקיעים. באמצעות האינטרנט אותן חברות יכולות ליהנות ממשחק במגרש של הגדולים. אותן קרנות אשר הוקמו במטרה להשקיע במיזמים שונים מתמודדות היום עם האינטרנט.

 

 

 

 

 

צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים