שאלות נפוצות זכיינות

האם זכיינות היא דבר כדאי?

בזכיינות ניתן לראות לא מעט יתרונות. בעזרת ניצול הסימן המסחרי של הרשת המזכה, שימוש בנהלי עבודה יסודיים ומעודכנים, קבלת ייעוץ מגוון, השגת בלעדיות החוזים השונים, ועוד אלמנטים נוספים, הופכת זכיינות לדבר כדאי שמעניק דחיפה ראשונית עצומה והישענות קבועה על גוף גדול וחזק. יחד עם זאת יש לזכיין התחייבויות כלפי הרשת ולכן חשוב לבדוק שסך היתרונות גדול מסך ההתחייבויות.
 

כיצד להגן על זכויותיי כזכיין?

למרות שרעיון הזכיינות מציג רווח לשני הצדדים, הרי שסיוע של עו"ד המתמחה בתחום, יכול לסייע לזכיין לעמוד על זכויותיו ולנהל מו"מ על תנאים שונים.
 

כיצד להפחית את הסיכונים בעסקת זכיינות?

ככל שמי שמבקש להיכנס לעסק של זכיינות, ישיג יותר מידע על החברה המזכה, על השטח הגיאוגרפי שבו הוא עתיד להקים סניף או לבצע חלוקת מוצרים, ועל חתך האוכלוסייה במקום, כך יוקטנו הסיכונים.
 

מאיפה מתחילים כשרוצים לחפש זיכיון?

רשתות מזכות כמעט תמיד מחפשות זכיינים בפרסומים בעיתון, באתר האינטרנט שלהם, ובאתרים רציניים המרכזים את נושא הזכיינות בצורה ממוקדת. על הזכיין לעתיד לבדוק לא רק את החברה המזכה אלא גם את התאמת הזיכיון לתחום העיסוק שלו, לרמות ההכנסות והרווחים הצפויים, ולאהבה שלו לתחום.
 

מה הזכיין "חייב" לגוף המזכה?

זכיינות מאפשרת לזכיין להשתמש בשם המותג של החברה המזכה ולקבל ליווי רב מתחילת דרכו ובהמשך. אך על הזכיין לדעת שמעבר לתשלום סכום ראשוני עבור רכישת הזיכיון, עליו לשלם תמלוגים חודשיים, להשתתף בעלויות פרסומי הרשת, לקבל תכתיבים שונים של המזכים, ולהתחייב לרכוש דרך המזכה את חומרי הגלם שלו ואף להיעזר רק בשירותיהם של אנשי מקצוע העובדים עם הרשת.
 

מהם סוגי הזכיינות השונים?

זכיינות יכולה לבוא לידי ביטוי בהענקת זיכיון מלא של הפורמט העסקי. כך יכול הזכיין להפיץ את מוצרי החברה המזכה בעזרת שימוש בלוגו שלה וניהול עסקו בהתאם לתורת הניהול של הרשת. התוצאה היא שכשלקוח ייכנס לסניף הוא ירגיש אותו דבר כמו בכל סניף אחר של הרשת. ישנה אפשרות גם לזיכיון מצומצם, שבו ישווקו מוצרי החברה ע"י הזכיין, אך לא יהיה שום קשר אחר (מבחינה ניהולית ו/או חזותית) לרשת המזכה. אפשרות נוספת היא זכיינות אזורית, שבה מקבל הזכיין בלעדיות על אזור מסוים והוא אף יכול להפוך למזכה בעצמו.
 

האם יש צורך בהשקעה ראשונית גדולה?

חוזה זכיינות כרוך תמיד בהשקעה ראשונית לא מבוטלת, היכולה להסתכם בעשרות אלפי דולרים. השקעה זו כוללת את רכישת הזיכיון, השקעה בהקמת הסניף, והזנת הון חוזר בחודשי ההפעלה הראשונים בד"כ.
 

מהן אפשרויות המימון לעסקת זכיינות?

זכיינות אכן יכולה להביא לכך שאנשי עסקים רבים יזדקקו למימון מסוג כלשהו. לכן בנקים, חברות מימון חוץ בנקאיות, קרנות שונות של המדינה, ואפילו חברות ביטוח ועמותות חברתיות, יהיו כאלו שיוכלו לסייע במימון הזיכיון.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים